sobota, 16 listopada 2013

Podsumowanie poprzedniego i otwarcie nowego sezonu wyzwania :)

Nadszedł już najwyższy czas na krótkie podsumowanie sezonu 2012/2013.

Było nas, aktywnych uczestniczek - 16 . Przeczytałyśmy wspólnie 21 książek (pisząc do nich 26 recenzji), obejrzałyśmy 6 filmów, wysłuchałyśmy dwóch płyt i świątecznego radia, podziwiałyśmy kalendarze i wieńce adwentowe oraz bombkowe damy, a także czytałyśmy relację ze świątecznego przedstawienia baletowego, o świętach u Ani z Zielonego Wzgórza i świąteczną baśń Hansa Christiana Andersena. Po raz pierwszy też zagościł tu kalendarz adwentowy, w którym poznawałyśmy najróżniejsze świąteczne zwyczaje i obrzędy.

Najaktywniejszą 'czytelniczką' była Bujaczek (5 książek), na drugim miejscu znalazła się Imani (4), a na trzecim Karto_flana i Nutta (3).
Z kolei najwięcej filmów, aż pięć, zrecenzowała Prowincjonalna Nauczycielka.
A Nutta zamieściła recenzje 2 płyt z muzyką świąteczną.

I na koniec jeszcze mały wycinek ze statystyk (dla całego okresu) - najwięcej wyświetleń, poza oczywiście Polską, mieliśmy w kolejności m.in. w Stanach Zjednoczonych, Francji, Rosji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chinach (!), na Ukrainie, w Indonezji (!) i Irlandii.
Jeśli chodzi o popularność postów, to największą (4022 wyświetleń!) ponownie cieszy się muzyczny wpis Caitri - "Let it snow. Michael Buble", na drugim miejscu jest przepiękny wierz zamieszczony przez Karto_flaną - "Wieczór wigilijny" Tadeusz Kubiak (3415), a trzecie miejsce zajmuje Ysabell ze swoim poetycko-muzycznym wpisem "O świętach na smutno" (2662).
Myślę, że na specjalną wzmiankę zasługują również trzy blogi, z których mamy najwięcej wejść, a są to:
- By dotknąć horyzontu - Patrycji Antoniny (trzeci raz na pierwszym miejscu!!!)
- Książkoholizm - Annie
- Zapatrzona w książki - Bujaczka

Na koniec dziękując za poprzednie wspólne przeżywanie świątecznego okresu, niniejszym ogłaszam uroczyście, że tegoroczny uważam za otwarty - zapraszam do dzielenia się świątecznymi wrażeniami!

10 komentarzy:

 1. Buble to jednak magnes na kobiety ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Caitri - na to wychodzi ;))) Ja też go uwielbiam ;)

   Usuń
 2. Ach, ach ;))
  Ja już mam przeczytaną jedną książkę na poczet wyzwania i kilka czeka na swoją kolej. Tym razem nie muszę się uczyć więc będę czytać i oglądać ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Irenko - w takim razie niecierpliwie będę wyglądać Twoich wpisów :)

   Usuń
 3. Bardzo chętnie dołączę do tej ciekawej inicjatywy i podzielę się moimi świątecznymi odkryciami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Yvonne - w takim razie podaj proszę maila, na którego wysłać zaproszenie :)

   Usuń
  2. Manio - dostałam już zaproszenie od Ciebie, a napisałam dzisiaj właściwie dlatego, żeby się zaprosić do towarzystwa i przywitać :)

   Usuń
 4. Musze pomyslec, co przeczytac tym razem ;)

  OdpowiedzUsuń