poniedziałek, 27 grudnia 2010

Nigella Świątecznie - Nigella LawsonKsiążka kucharska? Właściwie chyba nawet coś więcej :) Zdecydowanie to jedna z najlepszych pozycji wprowadzających w świąteczny nastrój! Dostałam już ją w ubiegłym roku, ale piszę o niej teraz, bo dopiero niedawno udało mi się ją całą zgłębić :)

W książce znajdziemy całe mnóstwo najróżniejszych przepisów, od koktajli, przekąsek, zup, sałatek przez pyszne ciasta, ciasteczka i desery po jadalne upominki. Jest też cały rozdział poświęcony temu, co w tradycji anglosaskiej najważniejsze, czyli świątecznemu obiadowi w pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Oprócz propozycji dań głównych z różnych gatunków mięs oraz wegetariańskiej są tu również wszelkiego rodzaju dodatki. To, co najbardziej praktyczne w tym rozdziale to dokładna rozpiska godzinowa, co po kolei zrobić oraz całe gotowe świąteczne menu.

Oczywiście wiadomo, że lwia część przepisów to przepisy z nie naszej tradycji świątecznej, ale myślę, że sporo z nich da się zaadaptować do naszych warunków (w tym roku mi się nie udało, ale w przyszłym zamierzam spróbować), zwłaszcza, że często podane są zamienniki niektórych produktów. Dodatkowym plusem książki jest to, że przy każdej potrawie znajdziemy wskazówki, jak postępować, gdy chcemy ją przygotować wcześniej lub zamrozić.

Ale to, co najbardziej mi się podobało i co najbardziej pomaga "wczuć" się w świąteczny nastrój, to przepiękne wprost wydanie - gładki, śliski papier, trochę inny format, kolorystyka całości (utrzymana w świątecznej czerwono-białej tonacji) i cudne zdjęcia.

Bardzo polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz