czwartek, 23 grudnia 2010

Preisner na święta

Od czasu ukazania się płyty dołączonej wpierw do "Gazety Wyborczej"pt. Moje kolędy na koniec wieku, słucham jej wielokrotnie w każde święta, gdyż zawiera moje ulubione dźwięki i słowa. Mija właśnie dziesięć lat od czasu projektu zaczęcia nowego wieku wyjątkowymi pieśniami i piosenkami. Zbigniew Preisner pisał do słów Mariana Hemara, Agaty Miklaszewskiej, Szymona Muchy, Stanisława Balińskiego, Stanisława Skonecznego, Wandy Chotomskiej i Jana Nowickiego.
Gdzieś całą noc padał śnieg. Jednak z tego  będzie cud, więc: Śpij Jezu,śpij mój maleńki. Jest  czas rozpamiętywania wojennych Wigilii, ale i nieobecnego Piotra (Skrzyneckiego). Wszędzie są nieobecni, toteż i dla nich "Przyjdź na świat". Betlejem polskie jest zawsze zaśnieżone z nutą smutku, oglądania się wstecz. Ponad 2000 lat trwa nadzieja na lepszy świat. Jezus przybiera wygląd dzieciny z każdego miejsca na świecie, jest to czasem i złotowłosy chłopiec. "A nadzieja znów wstąpi w nas". "Daj Mu światło, bo tak łatwo zmylić ślad."

2 komentarze:

  1. To też moja ulubiona płyta w okolicach Świąt. Piękna.

    A mam ją przez przypadek - dostałam od kuzynki, nie wiem dlaczego się jej pozbyła kilka lat temu. Nie wiem, ale jestem jej bardzo wdzięczna.

    OdpowiedzUsuń
  2. I w tym roku będzie wielokrotnie słuchana. Nie wiem, może jest i inne wydanie.
    Miłego świątecznego słuchania:)

    OdpowiedzUsuń