środa, 1 grudnia 2010

Wszyscy na Ciebie czekamy

Kolejna książeczka dla dzieci, której tematyka wiąże się z Bożym Narodzeniem, to "Wszyscy na Ciebie czekamy" autorstwa Marka Kity, pięknie zilustrowana przez Dorotę Łoskot-Cichocką. To propozycja dla rodzin z małymi dziećmi, które chciałyby się wspólnie przygotować do świąt.


Książeczka wprowadza w głąb bożonarodzeniowych tradycji, ukazując postaci biblijne, które również czekały na Mesjasza. Adam i Ewa, Abraham, Józef, Mojżesz... Historii jest łącznie 28, w związku z tym można czytać dzieciom na przykład jedną opowieść dziennie. Książeczka zawiera wycinankę z postaciami bohaterów oraz plakat szopki, na którym trzeba je wszystkie umieścić - dzięki temu łączy walory edukacyjne i zabawowe, przez co zapamiętanie treści będzie z pewnością dla dzieci łatwiejsze. Wydawnictwu towarzyszy również muzyczna uczta w postaci płyty zespołu Mirabilia Musica z pieśniami adwentowymi. Teksty wybranych pieśni są umieszczone w książeczce, więc można próbować je wspólnie śpiewać.


Książeczkę wyróżnia przepiękna oprawa graficzna, a także prosty i klarowny język - jak zapewniają wydawcy, przed publikacją książki testowali ją na dzieciach swoich i znajomych.

Marek Kita, Wszyscy na Ciebie czekamy, Wydawnictwo Sykomora, Warszawa 2010. Można ją kupić tu: sklep Cuda na kiju

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz