poniedziałek, 18 listopada 2013

Przygotowania

Dzięki podsumowaniu ubiegłorocznego wyzwania wiem, że w okresie ostatniego Bożego Narodzenia więcej oglądałam niż czytałam. Z tym roku pomysłu na filmy jeszcze nie mam, dopiero zaczynam się rozglądać, ale książki już sobie wybrałam.

Odkrywszy niedawno interesującą opcję "schowek" w bibliotecznym katalogu, przygotowałam listę książek, które mówią o Świętach i które chciałabym przeczytać. Zauważyliście, że książki o Bożym Narodzeniu zazwyczaj należą do tzw. babskiej literatury? Rzecz jasna, nie wszystkie, ale nadreprezentacja jest wyraźna.


Chyba tylko jedna autorka zapisana "na później" nie należy do światecznego nurtu. Książki są na razie w schowku, wktórce zacznę je wypożyczać i czytać. A w tle - jak w ubiegłym roku - przygrywać będzie:


Nasze domowe Boże Narodzenie będzie miało inny, niż dotychczas, wymiar. Zasiądziemy do wigilijnej kolacji wraz z kilkoma setkami osób samotnych, które 24 grudnia, około 15:00 pojawią się w Parku Śląskim. Zaangażowaliśmy się jako wolontariusze w przygotowanie tego wydarzenia, więc tak naprawdę, o Świętach myślimy już od października:-) Gdybyście byli ciekawi jak wygląda spotkanie wigilijne w Kapeluszu, to tu możecie podejrzeć ubiegłoroczne.

Cieszę się, że ponownie spotykamy się na blogu "Znalezione pod choinką". 

11 komentarzy:

 1. Dzięki za link do tego radia, w tamtym roku grało u mnie cały czas ;) Z listy książek też skorzystam zapewne ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ireno,
   zmartwiła mnie długa nieobecnośc radia na stronie, ale niedawno - ku mojej radości - się pojawiło:-)

   Usuń
 2. Podpisuję się pod Irenką, i u mnie radio zaczyna znowu grać. Co do książek, na początku grudnia zapewne zorganizuję wielką wyprawę do biblioteki i przegląd stron książkowych ;-) A filmy - zapewne znany wszystkim kanon komedii romantycznych i innych kevinów. Może coś nowego dodatkowo się trafi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się udało obejrzeć w tamtym roku też te nieco poważniejsze. Ale zupełnie nie wiem, co będę oglądała teraz:-)

   Usuń
 3. Ja tak "poza konkursem", ale skojarzyła mi się w temacie świątecznym książka "Szczęście w cichą noc" A. Ficner- Ogonowskiej, na której przeczytanie mam wielką ochotę.
  Ze świątecznych lektur, o ile sobie przypominam, czytałam tylko "Boże Narodzenie w Last River" F. Flagg oraz "Opowieści wigilijne" Pilch/Tokarczuk/Stasiuk. No i kiedyś 'Noelkę" ;-)

  Radyjka chętnie posłucham, co to takiego pięknego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agnesto - a dlaczego poza konkursem? Zapraszamy :)

   "Szczęście w cichą noc" już mam, niedługo przeczytam :)

   Usuń
  2. "Szczęście w cichą noc" polecam ;) Ją jako pierwszą będę recenzować ;))

   Usuń
  3. Zapomniałam o Noelce - przeczytam:-)

   Usuń
 4. P_N - bardzo dziękuję Ci za wpis :) i za to radio w szczególności - też słuchałam cały czas w poprzednim sezonie :) , a w jeszcze większej szczególności za ostatnie zdanie tego wpisu :)

  ps. podziwiam i trzymam kciuki za Wasz udział w tym szczytnym przedsięwzięciu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też mam zamiar rozejrzeć się za książkami o świętach, bo już nie mogę się ich doczekać <3
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń