niedziela, 19 października 2014

Podsumowanie sezonu 2013/2014 i zaproszenie do kolejnego

W tym roku, który jest dla mnie trudny, wymagający wiele fizycznie, psychicznie i emocjonalnie, jakoś wyjątkowo bardzo tęsknię już za cudowną atmosferą Bożego Narodzenia, choć z różnych względów nie wiem do końca, jak to będzie i czy czasami coś się nie zmieni w moim dotychczasowym sposobie ich spędzania. Stąd też, ostatnio prawie codzienna, aktywność na 'fanpejdżu' wyzwania na FB i stąd, tym razem troszkę wcześniej, podsumowanie poprzedniego i zaproszenie do kolejnego sezonu wyzwania :)

W ubiegłorocznym sezonie było nas, aktywnych uczestniczek - 12 . Przeczytałyśmy wspólnie 14 książek (pisząc do nich 16 recenzji), obejrzałyśmy 5 filmów, wysłuchałyśmy czterech płyt, podziwiałyśmy kalendarze i wieńce adwentowe oraz bombkowe damy, a także czytałyśmy o świątecznych przygotowaniach, o tym, jak wyglądała wigilia na Syberii, poznałyśmy piękny cytat z "Bliżej niż myślisz" Mai Porczyńskiej oraz wiersz "Zjawiska" J. Czechowicza. Po raz drugi zagościł tu kalendarz adwentowy, w którym tym razem prezentowane były pierwsze zwrotki znanych i mniej znanych kolęd.

Najaktywniejszą uczestniczką była Prowincjonalna Nauczycielka (9 wpisów), na drugim miejscu znalazła się Nutta (6), a na trzecim Bujaczek (3). Wyróżnię jeszcze Karto_flaną z dwoma wpisami.

Na koniec, jak zwykle, mały wycinek ze statystyk (dla całego okresu) - najwięcej wyświetleń, tym razem niespodzianka, mieliśmy w Stanach Zjednoczonych (ponad 174 tys. wyświetleń), potem w kolejności w Polsce, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chinach (!), Indiach (!), Hiszpanii, Rosji oraz Indonezji (!).

Jeśli chodzi o popularność postów, to największą (ponad 140 tys. wyświetleń!) cieszy się pierwszy historyczny wpis w adwentowym kalendarzu, na drugim miejscu (ponad 76 tys.) przepiękny i mądry wpis Ysabell z 2010r.! "O świętach na smutno" (kolejny zresztą raz w zestawieniu), na podium znajduje się jeszcze recenzja "Pensjonatu" Lois Battle autorstwa Dabarai (ponad 10tys. wyświetleń).

Myślę, że na specjalną wzmiankę zasługują również trzy blogi, z których mamy najwięcej wejść, a są to:
- By dotknąć horyzontu - Patrycji Antoniny (czwarty raz na pierwszym miejscu!!!)
- Książkoholizm - Annie
- Zapatrzona w książki - Bujaczka

Kolejny raz bardzo, bardzo Wam dziękuję za ponowne wspólne przeżywanie świątecznego okresu, a  uroczyste ogłoszenie otwarcia kolejnego sezonu już za niecały miesiąc - od 15 listopada zapraszam do dzielenia się świątecznymi wrażeniami!

8 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Super, bardzo się cieszę :) Na jaki mail wysłać zaproszenie?

   Usuń
 2. A ostatnio mówiłam mamie, że nie mogę się już czasu świątecznego doczekać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ani się obejrzymy a już będziemy dzielić się opłatkiem :) Już nie mogę się doczekać aż będę tu mogła napisać o moim ulubionym gwiazdkowym filmie, świątecznej płycie i książce, którą znajdę w czeluści biblioteki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Eto - to prawda, czas ucieka tak szybko, więc dlatego chcę wydłużyć przyjemność z oczekiwania :)

   Usuń