sobota, 5 września 2020

Podsumowanie 10 edycji 2019/2020

Już niedługo, za jakieś dwa miesiące będę miała znów tę ogromną przyjemność zaprosić wszystkich do współudziału w tworzeniu świątecznej atmosfery w kolejnym świątecznym okresie. Ale zanim to nastąpi, zapraszam na tradycyjne formalności ;) - czyli podsumowanie poprzedniego sezonu. Trochę wcześniej, bo ... pojawiają się już zapowiedzi tegorocznych nowości! (Tak, wpis o nich już się powoli wykluwa :) )
Aktywnych uczestniczek było 6, a wspólnie przygotowałyśmy 33 wpisy świąteczne, w tym 29 książkowych, 2 o filmach, 1 o muzyce i 1 - mój o nowościach świątecznych.

Zgodnie z nową tradycją tegoroczne wyróżnienie za konkretny świąteczny wspaniały wpis otrzymuje tym razem Montgomerry- Beatka, za wpis o świątecznej podwójnej płycie Robbiego Williamsa - dziękujemy i prosimy o więcej!

A teraz do konkretów - przeczytanych i zaprezentowanych zostało 19 książek dla dorosłych oraz aż 15 dla dzieci! Tym razem nie cztery, ale aż sześć książek było popularne - "Nieświęty Mikołaj" Magdaleny Kordel, "Pod tym samym niebem" Katarzyny Kieleckiej, "Choinka cała w śniegu" Joanny Szarańskiej, "Gorączka świątecznej nocy" Caroline Hulse, "Drogi święty Mikołaju" Nataszy Sochy i Magdy Mazur oraz zbiór opowiadań "Cicha noc".

Jeśli chodzi o aktywność uczestniczek to kolejny raz naszą liderką jest Prowincjonalna Nauczycielka (12 wpisów, o ile nic nie pomyliłam), na drugim miejscu, bardzo blisko, ponownie Montgomerry (11 wpisów), na trzecim witamy naszego pierwszego gościa - Polecankę (4 wpisy), na czwartym kolejnego miłego gościa - Chiarę76 (3 wpisy) i na piątym - Karto_flana (po 1 wpisie).  Bardzo Wam dziękuję!!!

Oprócz wpisów książkowych mieliśmy 2 recenzje filmów świątecznych (Prowincjonalna_Nauczycielka i ja), a także wspomniany już wpis muzyczny.

Na koniec, jak zwykle, mały wycinek ze statystyk (dla całego okresu) - najwięcej wyświetleń, ponownie, mieliśmy w Stanach Zjednoczonych (ponad 269 tys. wyświetleń), potem w kolejności w Polsce (127 tys.), Francji, Niemczech, Rosji, Wielkiej Brytanii, Chinach, Indiach, Ukrainie oraz Hiszpanii.

Jeśli chodzi o popularność postów, to największą (ponad 190 tys. wyświetleń!) cieszy się pierwszy historyczny wpis w adwentowym kalendarzu, na drugim miejscu (ponad 118 tys.) przepiękny i mądry wpis Ysabell z 2010r.! "O świętach na smutno" , a na trzecim piękny wiersz Tadeusza Kubiaka - "Wieczór wigilijny" - wpis autorstwa Karto_flanej (ponad 39 tys. wyświetleń).


Kolejny raz bardzo, bardzo Wam dziękuję za ponowne wspólne przeżywanie świątecznego okresu!

** zachęcam do zaglądania na nasz facebookowy profil :)

2 komentarze: