czwartek, 14 stycznia 2021

Kraina Zeszłorocznych Choinek - Joanna Szarańska

 Chyba ta książka to tegosezonowy hit - i ja ją czytam, i też mi się podoba :) Mamy już recenzję Chiary76, przed nami recenzja Polecanki.


Kraina Zeszłorocznych Choinek autorstwa Joanna Szarańska to tegoroczna świąteczna propozycja Czwarta Strona.

W pewien listopadowy poranek swoje drzwi dla klientów otwiera niecodzienny sklepik-Kraina Zeszłorocznych Choinek. To miejsce jest wyjątkowe. Można znaleźć w nim ozdoby nigdzie niespotykanie, unikatowe. W nim można odnaleźć prawdziwą magię świąt. W tym miejscu splatają się losy mieszkańców i przyjaznych. Kraina Zeszłorocznych Choinek odmieni los niejednego człowieka.
To było już kolejne spotkanie z twórczością Joanny Szarańskiej i jak zwykle było niezwykle udane. Znalazłam w niej wszystko czego szukałam w świątecznych historiach. Książka wciągnęła mnie już od pierwszej strony i im lepiej poznawałam bohaterów tym bardziej chciałam wiedzieć jak skończą się ich losy. Co więcej po ostatniej stronie mam duży niedosyt i mam nadzieję, że w przyszłości będę mogła jeszcze raz zawitać do tego niezwykłego miasteczka.

Kraina Zeszłorocznych Choinek to nie tylko książka pełna humoru, ale także wzruszających momentów. Myślę, że każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Książka nie tylko wprawia nas w świąteczny nastrój, ale zawiera w sobie wiele mądrości. Ta książka skłania do refleksji i pozwala zastanowić się nad własnym zachowaniem.
Nie da się nie polubić bohaterów, których mieliśmy szanse poznać w Krainie Zeszłorocznych Choinek. Każdy z nich jest inny, ale myślę, że każdy z czytelników będzie miał swojego faworyta.
Jak już wcześniej sygnalizowałam to już kolejna książka tej autorki, która skradła moje serce. Nie można powiedzieć o niej, że jest słodka jak lukier. Zdecydowanie nie ! I za to ją cenię. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Nawet nie spostrzegłam się jak dotarłam do ostatniej strony.
Cieszę się, że mogłam przeczytać ją akurat w Święta Bożego Narodzenia. To była idealna książka na ten czas. Oczywiście serdecznie ją polecam i to nie tylko na te wyjątkowe dni.

1 komentarz:

  1. Każda książka Joanny Szarańskiej jest bardzo dobra. A świąteczne lektury można czytać cały rok :)

    Pozdrawiam i zapraszam do mnie

    https://bezksiazkiwtytule.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń