niedziela, 4 listopada 2018

Podsumowanie sezonu 2017/2018 i otwarcie dziewiątej edycji

Witajcie serdecznie w naszych progach :)

Już po raz dziewiąty (czy Wy też to widzicie - DZIEWIĄTY! :)) będę miała wielką przyjemność zaprosić Was do wspólnego wprowadzania się w świąteczny nastrój :) i wspólnego przygotowywania się do tych najpiękniejszych świąt w roku - do Bożego Narodzenia!

Ale najpierw, zgodnie z tradycją - formalności ;) - czyli podsumowanie poprzedniego sezonu.

Aktywnych uczestniczek było 6, a wspólnie (bo i ja wreszcie napisałam recenzję) przygotowałyśmy - 29 wpisów świątecznych.

Zgodnie z nową tradycją tegoroczne wyróżnienie za konkretny świąteczny wspaniały wpis otrzymuje Aine za fantastyczną relację z pięknymi zdjęciami z wystawy szopek bożonarodzeniowych - dziękujemy i prosimy o więcej!

A teraz do konkretów - przeczytałyśmy wspólnie bijąc rekord z poprzedniego roku - 29 książek! Najpopularniejszą z nich okazało się "Serce z piernika" Magdaleny Kordel, którą przeczytały trzy uczestniczki :) Magdalena Kordel tym samym utrzymuje swoją pozycję sprzed roku i podejrzewam, że i w tym sezonie się nam tu zaznaczy, choć konkurencję ma sporą ;)

Najaktywniejsze uczestniczki to tym razem ponownie liderką jest Prowincjonalna Nauczycielka (17 recenzji w 12 wpisach, o ile nic nie pomyliłam), na drugim miejscu ponownie Montgomerry ( 10 recenzji), a na trzecim Aine i Karto_flana (po 2 wpisy). Tuż za podium z 1 wpisem Bujaczek i ja :) Bardzo Wam dziękuję!!!

Oprócz wpisów książkowych mieliśmy recenzję flmu (Karto_flana), kolejny piękny i wzruszający wiersz autorstwa Karto_flanej, a także wspomniany już wpis o szopkach.


Na koniec, jak zwykle, mały wycinek ze statystyk (dla całego okresu) - najwięcej wyświetleń, ponownie, mieliśmy w Stanach Zjednoczonych (blisko 260 tys. wyświetleń), potem w kolejności w Polsce (ponad 104 tys.), Francji, Niemczech, Rosji, Wielkiej Brytanii, Chinach, Indiach, Hiszpanii oraz Kanadzie.

Jeśli chodzi o popularność postów, to największą (ponad 189 tys. wyświetleń!) cieszy się pierwszy historyczny wpis w adwentowym kalendarzu, na drugim miejscu (ponad 115 tys.) przepiękny i mądry wpis Ysabell z 2010r.! "O świętach na smutno" , a na trzecim piękny wiersz Tadeusza Kubiaka - "Wieczór wigilijny" - wpis autorstwa Karto_flanej (ponad 24 tys. wyświetleń).Kolejny raz bardzo, bardzo Wam dziękuję za ponowne wspólne przeżywanie świątecznego okresu i ...

sezon 2018/2019 uważam niniejszym za otwarty!

Taka mała refleksja - gdy zaczynałam to wyzwanie, niewiele było w sumie książek świątecznymi. Spora część z nich miała po prostu wpleciony fragment o świętach. Na rynku pokazywały się może jedna, dwie nowe powieści o tej tematyce w roku. Od poprzedniego coś się zmieniło - nastąpił prawdziwy wysyp! Prawie każda szanująca się autorka polska ma na swym koncie taką powieść. Można by rzec, że zostaliśmy wręcz 'zalani' tą świąteczną tematyką, zwłaszcza, że sporo już się ukazało, a pierwsze zapowiedzi zaczęły się pokazywać we wrześniu (!). W tej 'powodzi' trafią się zapewne różne lektury. Mam nadzieję, że nasze wyzwanie pozwoli 'wyłowić' te, które będą warte przeczytania! Zapraszam więc już od teraz do dzielenia się świątecznymi wrażeniami!

* przypomnienie zasad - oczywiście nie stosujemy ich rygorystycznie
;)

** zachęcam do zaglądania na nasz facebookowy profil :)

7 komentarzy:

 1. O jak mi miło! Dziękuję bardzo za wyróżnienie :)
  Postaram się, by w tym roku było więcej wpisów, tym bardziej, że rzeczywiście książek na pewno nie zabraknie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja dziękuję za Twoją aktywność i takie piękne wpisy okołoświąteczne :)
   I już się cieszę na nowe :)

   Usuń
 2. Czekałam z niecierpliwością 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. super :) bardzo lubię to otwarcie i funkcjonowanie bloga :) pozdrawiam serdecznie
  Montgomerry

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziewczyny - ja na Was czekałam i nawet nie wiecie, jaką mi frajdę właśnie zrobiłyście - bardzo się cieszę, że kolejny raz będziemy razem :)

  OdpowiedzUsuń