niedziela, 8 listopada 2015

Podumowanie sezonu 2014/2015 i zaproszenie do kolejnej edycji

Pff, pff, zdmuchuję pajęczyny, przecieram kurze, bo nadchodzi czas, by znowu wejść w cudowny świat wszystkiego tego, co związane z najpiękniejszymi świętami w roku - Bożym Narodzeniem!

Zanim jednak rozpoczniemy nowy sezon, trzeba podsumować poprzedni :)
Aktywnych uczestniczek było nas - 7, w tym ja, ale ograniczyłam się jedynie do adwentowego kalendarza i jednego wpisu z linkiem do listy 104 filmów o świętach.
Przeczytałyście wspólnie 13 książek (pisząc do nich 14 recenzji), filmów i płyt nie było, ale czytałyśmy także o świątecznych przygotowaniach, a po raz trzeci zagościł kalendarz adwentowy, tym razem prezentujący polskie i zagraniczne popularne piosenki świąteczne - mam nadzieję, że się Wam podobał!

Najaktywniejszą uczestniczką drugi rok z rzędu była Prowincjonalna Nauczycielka (5 wpisów), na drugim miejscu znalazła się Bujaczek (4), a na trzecim Aine (3). Czwarte miejsce przypadło pozostałym uczestniczkom - Kot_czyta, Izusr i Karto_flanej (każda po 1 wpisie). Bardzo Wam dziękuję!!!
Chciałabym koniecznie wyróżnić jeden wpis - to przepięknie również ilustrowany wpis Aine o "Dziadku do orzechów".

Na koniec, jak zwykle, mały wycinek ze statystyk (dla całego okresu) - najwięcej wyświetleń, ponownie, mieliśmy w Stanach Zjednoczonych (ponad 246 tys. wyświetleń), potem w kolejności w Polsce, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chinach (!), Rosji, Indiach (!), Hiszpanii, oraz Kanadzie.

Jeśli chodzi o popularność postów, to największą (ponad 184 tys. wyświetleń!) cieszy się pierwszy historyczny wpis w adwentowym kalendarzu, na drugim miejscu (ponad 109 tys.) przepiękny i mądry wpis Ysabell z 2010r.! "O świętach na smutno" , na podium znajduje się jeszcze recenzja "Pensjonatu" Lois Battle autorstwa Dabarai (ponad 12 tys. wyświetleń). Wszystkie trzy wpisy w tej samej kolejności na podium znalazły się i w ubiegłym roku.

Myślę, że na specjalną wzmiankę zasługują również trzy blogi, z których mamy najwięcej wejść, a są to:
- By dotknąć horyzontu - Patrycji Antoniny (piąty raz na pierwszym miejscu!!!)
- Zapatrzona w książki - Bujaczka
- Książkoholizm - Annie


Kolejny raz bardzo, bardzo Wam dziękuję za ponowne wspólne przeżywanie świątecznego okresu, a  uroczyste ogłoszenie otwarcia kolejnego sezonu już za tydzień - od 15 listopada zapraszam do dzielenia się świątecznymi wrażeniami!

6 komentarzy:

 1. Jednym zdaniem - rozpoczęłaś przedświąteczne porządki :)
  Ubiegłoroczny kalendarz adwentowy bardzo mi się podobał - co w tym roku?
  Udanych przygotowań i cudnych lektur!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na to wygląda :)
   Na kalendarz pomysły zbieram - może jest coś, co byś chciała? Jestem skłonna spełniać życzenia :)

   Dziękuję za życzenia, nawzajem i mam nadzieję, że w tym roku też weźmiesz udział - Twój wpis był wspaniały!

   Usuń
 2. Coraz trudniej znaleźć mi książki o świętach, których nie przeczytałam. Z filmami byłoby pewnie łatwiej, ale oporna jestem filmowo;-)
  Pozdrawiam i - oczywiście - dołączam:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W niedzielę powinien pojawić się wpis otwierający oficjalnie tegoroczną edycję, wtedy też planuję zamieścić zakładkę-stronę ze spisem wszystkich świątecznych tytułów, które znam, które były tu recenzowane, oraz tych, które ukazały/ ukażą się w tym roku - może znajdziesz jakiś tytuł dla siebie? :) Cieszę się bardzo, że dołączasz :)

   Usuń
 3. A jednak fajny ten poniedziałek :D Już robię listę sobie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że fajny! Ja miałam już fajną niedzielę :)

   Usuń